Emirgan Korusu’nun karşısında bulunan, boğazın eşsiz güzelliğini ve yeşilin huzur veren manzarasını sunan üç katlı konut, sahiplerinin istekleri doğrultusunda yenilendi.

Bu kapsamda mevcut yapı; bodrum ve zemin katta ikişer bağımsız bölüm, birinci katta ise işverenin kendi konutu olacak şekilde yeniden tasarlandı. Bu sayede beş bağımsız bölümden oluşan binada, konut sahibine ve ailesine rahatça yaşayabileceği bir ortam sağlandı.

Yapının geniş bir bahçesi bulunmaktadır. Bodrum katlardaki daireler bahçeyle ilişkili tasarlanırken üst katlarda geniş balkonlar ve şeffaf yüzeyler tercih edilerek boğaz manzarası tüm güzelliğiyle gözler önüne serildi.

Ayrıca konut sahibinin isteği doğrultusunda bahçe kotlandırılıp içerisinde hobi bahçesi, barbekü köşesi ve otopark yerleri oluşturuldu.

Yapının cephesi ile bölgenin yeşil dokusu arasındaki dengeyi korumak için taş kaplama ve natürel tonlarda boya kullanıldı, saçak altları ahşap kaplandı. Doğramalar, saçak altı kaplamayla uyumlu şekilde ahşap tonlarında seçildi. Böylece yapının dokuyla uyumlu ve modern bir cepheye sahip olması sağlandı.